Lemovací profily


Profily se používají na lemování tahokovu a děrovaných plechů. Poradíme Vám s volbou vhodného profilu a na zakázku upravíme rozměr. Běžně jsou dodávány v délce 3 m.

 


 


 


 


 

Upozornění


Budete-li používat lemovací profily na zhotovení rámečků pro NEVÁLCOVANÝ tahokov, je rozhodující pro správnou volbu velikosti drážky v profilu celková tloušťka tahokovu. Nikoliv tloušťka plechu, ze kterého je tahokov vyroben. Celková tloušťka tahokovu je orientačně velikost můstku krát dvě. Příklad: tahokov s okem 16x8mm; můstek 1,8mm je celkem tlustý 1,8 x 2 = cca 3,6 mm. Přesnou hodnotu celkové tloušťky tahokovu zjistíte v našem katalogu tahokovu na stranách 9, 10 a 12. U tahokovu válcovaného a u děrovaného plechu lze pro volbu lemovacího profilu vycházet z tloušťky plechu, ze kterého je vyroben. 

Doporučení


Bude-li rámeček vyrobený z lemovacích profilů a tahokovu nebo děrovaného plechu žárově zinkován, je nutné do rohů vyvrtat otvory k odtoku zinku. Výplň je lepší do rámu vůbec nevařit, upevní se vychladlým zinkem a nedojde tak k deformacím způsobených vysokou teplotou při samotném zinkování.